Reprezentacija > Muška > A

Momčad na prvom mjestu

Perišić: “Igrat ću
sve što izbornik
treba“

27.06.2026.
Perišić: “Igrat ću sve što izbornik treba“
foto: Drago Sopta/HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS

Ivan Perišić bio je na službenoj konferenciji za medije uoči utakmice s Ganom, u društvu izbornika Vatrenih Zlatka Dalića.

U uvodu je stiglo pitanje o tome što treba biti bolje u igri momčadi da rezultat bude uspješniji.

“Bio je fokus na rekuperaciji, nismo imali puno vremena za treninge. Još večeras imamo analizu, sutra idemo dati sve od sebe, znamo sve što nam treba, ali moramo biti bolji nego prve dvije utakmice”.

O iskustvima protiv afričkih reprezentacija…

“Baš smo to komentirali, svi do sad rezultati su bili pozitivni. Nadam se da ćemo ostati takvi, kao protiv ostalih afričkih reprezentacija u povijesti”.

O sjajnim brojkama i važnoj ulozi u reprezentaciji…

“Rekao sam to i prije, Luka i ja guramo jedan drugoga cijelo vrijeme. Vidimo po drugim sportovima da su se granice pomaknule, uz naporan rad i odricanje, uz tu glad koja je u nama može se doći do nekih brojki. Glad je još tu, radi se punom parom, imam dva treninga svaki dan. Dok je toga bit ću i ja tu, dok mogu raditi razliku na terenu, nositi se s mlađima. Tu sam godinama, igrat ću sve što izbornik treba”.

O mladim igračima među Vatrenima…

“Ima dosta mladih, puno kvalitete u momčadi. Ti dečki imaju na neki način sreće što smo mi ostali tako dugo u reprezentaciji, da vide kako se odnosimo prema svetom dresu, promoviramo Hrvatsku na najbolji način. Na njima je da povuku reprezentaciju i zadrže taj kult jednog dana kad nas više tu ne bude”.

O ganskim krilima…

“Gledali smo ove dvije utakmice koliko smo stigli, imamo još jednu analizu. Dobra su momčad, kompaktni, igrali su niski blok u ove dvije utakmice. Prošli su skupinu, pa možda sad promijene nešto, moramo biti spremni na sve. Moramo se pripremiti i biti puno bolji nego u prve dvije utakmice”.

Još vijesti